Derbi Tirana-Partizani do të “ndezë” kryeqytetin këtë fundjavë.

 

Me Tiranën që nuk njeh fitore prej pesë vitesh në derbi dhe na ana tjetër Partizani me një nisje jo të mirë të sezonit, ka bërë që të dy presidentët e klubeve të kërkojnë vetëm firore.

 

Presidenti bardheblu, Refik Halili është shprehur besimplotë se ekipi i tij do të fitojë ndërsa ka shprehur shqetësime në lidhje me mbarëvajtejn e ndeshjes.

 

Nga ana tjetër, Gaz Demi e shikon derbin si sfidën ku Partizani do të reagojë dhe do të bëjë atë që di më mirë, të fitojë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *