Subscribe

Derbi i kryeqytetit Partizani-Tirana rikthehet në fushe këtë të enjte për te përmbyllur javën e 15 të Kategorisë Superiore.

Nje sfide që zgjon gjithmonë interesin e cdo tifozi edhe pse sërish shkallet e stadiumit do të jene të boshatisur si pasoje e situates se COVID19. Megjithate sipas teknikut bardheblu Nevil Dede, nje derbi shijohet gjithmone ndersa tregoi se si e gjen skuadren e tij ky takim .

 

Nevil Dede / trajner i Tiranës

“Klima është pozitive gjithmonë kur fiton. Kjo ndeshje ka interes të veçantë, është reklama e futbollit shqiptarë. Jemi optimistë. Besoj se do i rikuperojmë shpejt edhe të dëmtuarit. Do bëhemi më solidë me përforcimet e ardhura. Klima është pozitive gjithmonë kur fiton. Kjo ndeshje ka interes të veçantë, është reklama e futbollit shqiptarë. Jemi optimistë. Besoj se do i rikuperojmë shpejt edhe të dëmtuarit. Do bëhemi më solidë me përforcimet e ardhura.

 

I pyetur nese Tirana vijon të jete pretendente per titullin kampion Dede ndonëse është 12 larg Vllaznisë, ai u pergjigj:

 

 

Sa ka matematike përgjigja është e dhënë. Është java e 15-të, jo e 33-ta. Jam pjesë e Tiranës, e këtyre djemve dhe gjithçkaje që e përfaqëson ky klub.

 

Partizani që e luan këtë ndeshje në “Elbasan Arena” si skuadër pritëse, vjen në këtë derbi me shumë optimizëm, më së shumti nga blerjet e janarit. Zhunior e Murataj kanë përforcuar ekipin ndërsa marrja e OK-it nga FIFA për aktivizimin e Cinarit, shton edhe më shumë alternativat për trajnerin Daja, që synon në derbi të realizojë dy objektiva. Të fitojë, për të vijuar ndjekjen ndaj Vllaznisë dhe ti japë një shkelm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *