Ibrahimovic dhe Lukaku dënohen me një ndeshje pezullim nga kupa e Italisë. Ky është vendimi i gjykatës sportive në Itali, e cila mesditën e kësaj të premte publikoi dhe dënimin për dy futbollistët.

 

Përplasja verbale mes Ibrahimovc dhe Lukakut, në ndeshjen e vlefshme për çerekfinalen e kupës së iItalisë, mori jehonë në gjithë mediat europiane ndërsa të gjithë prisnin verdiktin final.

 

Sulmuesit patën një konflikt të ashpër mes tyre, ku nuk munguan as fjalët fyese. Vendimi i gjykatësit sportiv u bazua  në atë që gjyqtari Paolo Valeri ka shkruar  në raportin e tij.

 

Futbollistët janë të skualifikuar për në ndeshjen e radhës  pasi suedezi mori karton të kuq, ndërsa belgu  plotësoi  numrin e kartonëve të verdhë, duke humbur kështu dhe  gjysmëfinalen e parë ndaj Juventusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *