Një 22-vjeçar është arrestuar nga policia e Lezhës, pasi ka tentuar që të vjedhë një banesë në fshatin Zejmen.

Sipas policisë shtetasi E.H, është arrestuar në flagrancë, pasi ka qenë bashkë autor në vjedhjen e banesës së shtetasit Z. Th., më datë 09.11.2021, në Zejmen të Lezhës.

22-vjeçari dyshohet të ketë pësuar dëmtime, ditën e ngjarjes, gjatë kohës që është larguar nga banesa e shtetasit Z. Th.

Shtetasi E. H. është paraqitur në Spitalin Rajonal Lezhë, për mjekim, dhe ka pasi ka dyshuar që është vënë në dijeni Policia, është larguar, por falë veprimeve të shpejta nga shërbimet e Policisë është bërë i mundur ndalimi i tij pranë një spitali privat në Tiranë.

Materialet hetimore do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprën penale “Vjedhja, mbetur në tentativë”, e kryer në bashkëpunim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *