Ndërkohë edhe shtëpia e një kambisti në Delvinë u grabit mbrëmjen e së enjtes. Sipas policisë  hajdutë të maskuar hynë në banesën e 70-vjeçarit Muslim Osmani, të cilin e dhunuan dhe më pas i morën një shume të konsiderueshme parash.

 

Në momentin që ndodhi grabitja 70-vjeçari ishte në shtëpi bashke me vajzën. Kjo e fundit sapo pikasi grabitësit u hodh nga dritarja për tu shpëtuar. Atë e bijë ndodhen aktualisht jashtë rrezikut për jetën ne spitalin e Sarandës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.