Fshatrat turistike te Voskopojes dhe Dardhes mbulohen nga bora.

 

Burime zyrtare bejne me dije se trashesia e bores ne te dy keto fshatra ka shkuar ne 15 cm. Të njëjtat burime thanë se rruga nga Korca në Voskopojë është e kalueshme pa probleme ndersa rruga e Dardhës vende-vende kerkon perdorimin e zinxhirëve.

 

Debora e kësaj të enjteje pritet të ketë turistë të shumtë në fundjavë në të dy fshatrat e njohura në Juglindje të vendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.