Një gjykatë në Spanjë ka shpallur fajtor ish-futbollistin e Barcelonës dhe Brazilit, Dani Alves për përdhunimin e një gruaje në një klub nate të Barcelonës.

Ai është dënuar me katër vjet e gjysmë burg.

40-vjeçari, i cili është një nga futbollistët më të dekoruar në histori, kishte mohuar të kishte sulmuar seksualisht gruan në orët e para të 31 dhjetorit 2022.

Avokati i tij kishte kërkuar që ai të shpallej i pafajshëm dhe Alves mund të apelojë kundër dënimit.

Alves ishte akuzuar se kishte joshur gruan në një tualet në një seksion VIP të klubit të natës.

Në një deklaratë, gjykata tha se kishte prova të tjera përveç dëshmisë së viktimës që vërtetonte se ajo ishte përdhunuar./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *