Ministria e Shëndetësisë njoftoi këtë të martë se epidemiologët kanë kryer 3.366 testime, që kanë zbuluar 14 qytetarë pozitivë.

 

Rastet pozitive janë identifikuar si më poshtë: 2 raste në Tiranë, Malësi e Madhe, Memaliaj, Skrapar, 1 rast në Shkodër, Durrës, Fier, Devoll, Tropojë, Prrenjas.

 

Dy pacientë të moshave 69 dhe 74 vjeç kanë humbur jetën. Në 24 orët e fundit janë shëruar 81 qytetarë, kurse në spitalet COVID po trajtohen 43 pacientë nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *