Situata epidemiologjike në vendin tonë vijon të jetë e qëndrueshme, me një numër fare të paktë rastesh të reja me koronavirus.

 

Për këtë të enjte, nga Ministria e Shëndetësisë u raportua për vetëm dy të infektuar, një në Tiranë dhe një Vaun e Dejës.

 

Ata u zbuluan pas testimit të 2.803 qytetarëve. Njësoj si një ditë më parë, edhe sot nuk u regjistrua asnjë humbje jete.

 

Të shtruarit në spitale janë tre, kurse të shëruarit në orët e fundit, 11.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *