Vizion Plus ka siguruar pmajet nga vendi i ngjarjes ku mbeti i plagosur me armë zjarri në bark punonjësi i IMT në Tiranë pas ekzekutimit të një vendimi.

 

Shtetasi Qani Muça, ka drejtuar armën drejt punonjësit Ilirjan Gavelli pasi u shemb banesa e tij.

 

Burime për Vizion Plus bëjnë me dije se autori Qani Muça ka qenë I dehur në momentin që ka ndodhur ngjarja dhe ka qëlluar vetëm një herë.

 

Muça është neutralizuar menjëherë pas të shtënave dhe është shoqëruar në ambjentet e komisariatit ku pritet të merret në pyëtje.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *