Subscribe

Tre shtetas shqiptarëve janë arrestuar në kuadër të operacionit të përbashkët Shqipëri-Itali, të cilët akuzohen se kanë mashtruar me mijëra qytetarë, duke u zhvatur miliona euro.

 

Elisa Caci, Valbona Abedinaj dhe Gilberdo Pushani kanë rënë në prangat e policisë, pas sekuestrimit të dy call center-ave.

 

Ndërkohë në kërkim  janë shpallur në kërkim edhe 5 persona të tjerë.

 

Prokurori italian në një dalje për mediat tha se paratë e humbura nuk janë rikuperuar, teksa theksoi se një gjë e tillë është mjaft e vështirë pas investimeve në Bitcoin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *