Ish-kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako do të dalë para Gjykates se Apelit të Posaçëm paraditen e 18 korrikut .

 

Dako apeloi masen e sigurise “arrest me burg” te dhene nga shkalla e pare e Gjykates se Posacme.

 

Ai prangos në 6 qershor 2023 me urdhër të SPAK që lëshoi edhe 8 urdhër arreste për 8 zyrtarë dhe ish zyrtarë të bashkisë së Durrësit dhe ndërtuesin e pallatit për të cilin Dako akuzohet për shpërdorim detyre.

Ish-kryebashkiaku i Durrësit pretendon se nuk ka pasur dijeni dhe se gjithçka ka qenë në dorën e specialistëve, gje e cila nuk u mor parasysh nga GJKKO e cila e la ne burg.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *