Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se për 24 orët e fundit në vend nuk ka patur asnjë humbje jete si pasojë e COVID 19.

 

Nga 944 testime që janë kryer në total kanë rezultuar të infektuar me coronavirus 31 qytetarë.

 

Statistikat:

Humbje jete: 0

Të infektuar: 16 në Tiranë, 3 në Fier, 4 në Kolonjë, 2 në Sarandë, nga 1 qytetar në Lezhë, Kamëz, Vlorë, Himarë, Tepelenë, Korçë.

Janë 284 qytetarë aktivë me covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 8 pacientë.

Janë shëruar 32 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,561 që nga fillimi i epidemisë.

 

Raste të reja ditore 31
Të shëruar në 24 orë 32
Testime totale 1,812,147
Raste pozitive 275,341
Raste të shëruara 271,561
Raste Aktive 284
Humbje jete 3,496

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 168
Fier 40
Vlorë 30
Korçë 10
Shkodër 8
Durrës 7
Lezhë 7
Elbasan 6
Berat 3
Kukës 3
Gjirokastër 2

Leave a Reply

Your email address will not be published.