Jo më kot futbolli konsiderohet loja më e bukur në botë per emocionet dhe adrenalinen qe te ofron.

Rasti me i fresket vjen nga Anglia.

Liverpool ka fituar ne minuten e 95 fale nje goli te shenuar nga portieri Alisson.

Goli i Salah nuk i kishte mjaftuar te kuqve per te fituar ne transferte kunder WBA.

Mirepo ne minuten e 95 kur ndeshja ishte 1 me 1, skuadra e Klopp mori nje goditje nga kendi pas se ciles Alisson goditi me koke saktesisht duke gjetur rrjeten.

Gezim i pamase per portierin brazilian qe golin ia dedikoj babait te ndare nga jeta pak kohe me pare.

Fale ketij goli Liverpool mbetet ne gare per Champions pasi ka vetem 1 pike me pak se Chelsea i vendit te katert kur kane mbetur edhe dy ndeshje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *