Abramovich dhe Chelsea, mund të jetë një dashuri në përfundim e sipër.

Sipas rrjetit të njohur televiziv “Bloomberg” pas 15 vitesh nën drejtimin e skuadrës së njohur londineze, manjati rus mund të shesë aksionet.

 

Madje sipas kësaj medie, Abramovic I është drejtuar kompanisë amerikanë Raine Group LLC që të kërkoje blerës potencial për Chelsean. Megjithatë shifra që kërkon bosi rus është vërtet një cmenduri, plot  3.3 miliard euro për të gjitha aksionet e bluve të Londrës.

Mbetet për tu parë nëse do të ketë sipermarrës që kërkojnë të blejne Chelsean me këtë cmim vërtet shumë të lartë.

Abramovich ka shpenzuar shumë për këtë klub duke fituar kampione por edhe një champions league.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *