Manchester City dhe Atalanta janë dy ekipet e kualifikuar për në raundin 1/8 të Uefa Champions League.

 

Italianët arritën të mposhtnin rivalët direkt, ukrainasit e Shakhtar Dontesk, në fushën e këtyre të fundit me shifrat 0 me 3.

 

Fitore kjo që e ka çuar Atalajntën në kuotën e 7 pikëve një më shumë se ukrainasit dhe 2 më shumë se Dinamo Zagreb.

 

Timothy Castagne zhbllokoi shifrat në minutën e 66 duke ngjallur shpresat tek Atalanta. Por fati një këtë sfidë ishtë me italianët, të cilët pas kartonit të kuq të Dodo, në radhët e Shakhtarit arritën të gjenin rrjetën me Pasalic në të 80-ën dhe Robin Gosens në të 90.

 

Nga ana tjetër fitore arriti dhe City I cili përmbysi Dinamon e Zagrebit 1 me 4.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *