Manchester City ka mposhtur këtë të dielë me rezultatin 3 me 0 Huddersfield Town.

 

Ishte fillimisht Danilo ai që shënoi për Cityn në minutën e 18’ të pjesës së parë.

 

Dhe më pas në të 54’ dhe 56’ minutë të pjesës së dytë Sterling dhe Sane vulosën shifrat në 3 me 0.

 

Me këtë fitore City ka vijuar të mbajë të hapur garën për titull pasi vijon të mbetet vetëm katër pikë larg kryesuesve të Liverpool.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *