Kampionati me i bukur  i basketbollit në botë , NBA dhuroi te tjera emocione ne parket ku vemendje me të madhe mori dueli Lakers -Chikago Bulls.

 

Skuadra nga Chikago mundi me rezultatin final 121-103 ekpin nga Los Angelos në një ndeshje të madhe ku fituesi u vendos vetëm në fund.

 

Megjithatë  fitorja ishte mëse e merituar për miqtë që  dominuan dhe luajtën më mmirë. Protagonisti apsolut ishte  De Rozen me 38 pikë ndërsa për vendasit spikati Tucker me 28 pikë.

 

Në fitore të bukur mori dhe washingtoni që mundi Orleans 105-100. Edhe pse Brandon Ingram shkëklqeu me performancen e tij si autori i 31 pikëve , nuk mjaftoi që skuadra e tij të fitonte.

 

Në këtë mënyrë gara në Konferencën e Lindjes bëhet dhe më e fortë me 3 skuadra që qëndrojnë në krye të klasifikimit .

 

Washington Wizards , Chikago Bulls dhe Bruklin nets bëjën diferencën nga skuadrat e tjera pasi në 14 ndeshje kanë regjistruar 10 fitore dhe 4 humbje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *