Chelsea ka arritur të mposht Ajax me rezultatin e ngushtë 0 me 1 në ndeshjen e tretë të vlefshme për Uefa Champions League.

 

Finalistët e sezonit të kaluar nuk arritën të menaxhonin mirë lojën pasi në pjesën e parë Quincy Promes u tregua I pasaktë nga pika e bardhë e penalltisë.

 

Në të dytën atëherë kur dukej se loja po shkonte drejt barazimit të besuarit e Lampard arritën të shënonin me Michy Batshuayi. Një gol që I dha fitoren Chelsea e cila shkon në kuotën e 6 pikëve po aq sa dhe Ajax.

 

Në ndeshjen tjetër të Uefa Champions League, Leipzing mposhti në shtëpi Zenitin me rezultatin 2 me 1.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *