Mbrëmja e kesaj të mërkure mbyll ndeshjet e dyta të fazës së grupeve ne Uefa champions league.

Përballja më spektakolare pritet të jetë ajo mes Juventusit dhe Barcelonës. Përvec Ronaldos radhet e bardhezinjve mund të mungojnë edhe  Kielini dhe Bonuçi qe jane të dëmtuar.

Por edhe katalanasit do të kenë  dy mungesa, Kutinjo dhe Pike.

Nderkohe, grupin do ta kompletojë Ferencvaroshi i Uzunit, përballë ukrainasve të Dinamo Kiev.

Në grupin “F” , Lazio luan në trasnfertë përballë klub Bryzh. Edhe në këtë sfidë ka shumë mungesa. Thomas Strakosha, Luis Alberto, Imobbile, Perreira, e Lazzari nuk do të jenë të gatshëm për italianët.

Burussian e Dortmundit nderkohe, e pret një sfidë e vështirë me rusët e Zenit.

Takime interesante konsiderohen edhe Manchester United – Lajpzig dhe Psg – Bashakshehir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *