Uefa Champions League vazhdon sonte ne mbrëmje ne platformën Tring dhe Vizion Plus me nje tjetër takim gjysemfinal qe premton emocione dhe spektakël, Real i Madridit dhe Manchester City. Skuadra e Zinedin Zidan kërkon finalen e 14 ne turneun prestigjioz. Lajmi me i mire per te zotet e shtëpisë është rikthimi i Kristiano Ronaldos, ndërsa do te mungojnë Karim Benzema dhe Kasemiro. Rezultati 0-0 ne takimin e pare le gjithçka te hapur. Per ketë arsye tekniku Zidan ka deklaruar se kjo ndeshje do te jete shume here me e komplikuar, por ne rast se Real nuk do te kualifikohet per ne finale do te jete një sezon i falimentuar. Gjithsesi francezi ka paralajmëruar se nuk do te jete nje ndeshje si ajo me Volsburgun ku skuadra kërkonte te shënonte 2 gola ne 15 minutat e para. Ndërkohe ne kampin kundërshtar Pelegrini ka sfiduar duke deklaruar Manchester City i ka kualitetet per t’u kualifikuar. Anglezeve ju mjafton ne fakt nje barazim me gola per te vazhduar ëndrrën Champions, nje rezultat qe do ta kënaqte mjaft trajnerin kilian per t’u hakmarrë pikërisht ne “Santiago Bernabeu” ndaj ish-skuadrës se tij. Manchster City nuk ka shërbimet e David Silva dhe Zabaleta, ndërsa është rikuperuar Yaya Ture edhe pse është akoma ne dileme nëse do ta filloje qe nga minuta e pare kete përballje.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *