UEFA Champions League do te mësojë te martën dy skuadrat e para qe do te presin biletën për ne çerekfinalet e turneut prestigjioz. Dy ndeshje emocionuese ne platformën Tring edhe pse vëmendja është e gjitha ne Park De Princ.

 

Paris SG sfidon kampionin ne fuqi te Realit te Madridit ndërsa francezet janë nen presion pas takimit te pare qe përfundoi me rezultatin 3-1 për ekipin e Zinedin Zidan.

 

Ne sfidën e fundit ne kampionat te fituar 2-0 ndaj Trua, tekniku Emery ishte pa treshen magjike ne sulm. Neymar i dëmtuar dhe pritet ti nënshtrohet operacionit për te qene gati ne botëror edhe pse tekniku spanjoll ka deklaruar sa ka një shprese te vogël për te qene ne fushe gjë qe mohohet kategorikisht nga doktor Ripol po kështu i dëmtuar kiliani Mbappe ndërsa Edinson Cavani nuk ishte as ne stolin e rezervave.

 

Ne kampin kundërshtar edhe pse Zidan deklaroi se nuk do te merrte përsipër rreziqet e lojtareve te dëmtuar ka bere te ditur se si Toni Kros ashtu dhe Luka Modric do te jene ne Francë. Gjermani ka një problem me ligamentin ne gju ndërsa kroati tërheqje. Gjithsesi te dy lojtaret kane dale ne stërvitje te dielën ndërsa për trajnerin francez nëse nuk janë te gatshëm atëherë në dispozicion janë te tjerë lojtare te afte për te mbushur boshllëqet. Ne takimin tjetër Liverpul pothuajse i kualifikuar pas fitores ne takimin e pare 5-0  pret ne Anfild Roud Porton .

 

Skuadra e Jurgen Klop po përjeton një forme te jashtëzakonshme teksa me fitoren 2-0 ndaj Njukasell ne fundjave e gjen veten ne vend te dyte ne renditjen e përgjithshme ne Premier League. Te kuqte kane një treshe te frikshme ne sulm Mane Firmino, Mohamed Salah me këtë te fundit qe ka kaluar ne krye te listës se golashënuesve se bashku me Hari kane ne kuotën e 24 golave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *