Luhen sot ndeshjet e kthimit të fazëa së play-off të Champions League ku  do përcaktohen tre skuadra që shkojnë në fazën e grupeve.

Benfika do të prese në shtëpi  Dinamon e Kievit të cilëtn e mposhti në transfertë me shifrat 2 me 0.

Dueli tjeter I mbremjes do të jetë ai mes  Crvena Zvezda dhe Maccabi Haifa.Ndeshja e parë ka qënë plot emocione dhe gola  dhe përfundoi me rezultatin 3 me 2 në favor të izraeliteve.

Karabag – Viktoria Pëlzen është sfida tjetër jo më pak e rëndësishme. Kjo përballje do të jetë po ashtu e fortë në letër pasi ndeshja e parë përfundoi në barazim pa  gola.

Ndeshjet do të transmetohen ekskluzivisht në platformën Tring në orën 21:00

Leave a Reply

Your email address will not be published.