Barcelona dhe Juventus I kanë mbyllur me fitore pjesët e para të ndeshjeve cerekfinale të Uefa Champions League.

Katalanasit po fitojnë 1 me 0 në Angli kundër Manchester United.

Golin  e avantazhit e shënoi që në fillim Suarez, teksa gjyqtarët italiane patën nevoje për Sistemin VAR për të sqaruar nëse pozicioni I uruguajanit ishte I rregullt apo jo.

Ndërkohe duel I fortë ai I Amsterdamit ku Ajaxi ndonëse pati më shumë raste për shënim u ndëshkua në fund nga I zakonshmi Ronaldo pas një kundërsulmi të finalizuar më pas me kokë nga bomber portugez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *