Atletico Madrid ka arritur te mposhte Bayernin e Mynihut ne sfidën e dyte gjysmëfinale te Champions League. Ne perballjen ne “Vincente Calderon”, skuadra e Simeones siguroi fitoren 1-0 fale golit te Saul Niguez ne minutën e 11 te takimit. 45 minutat e para ishin me te mira per madrilenet, ndërsa Bayern ne pjesën e dyte ushtroi presing, por pa arritur te gjeje golin. Gjithsesi, lojtaret e Atleticos patën edhe nje tjetër rast kur sulmuesi Fernando Torres shkoi shume pranë dyfishimit te shifrave, por topi preku shtyllën. Takimi i kthimit do te zhvillohet te martën e ardhshme ne “Alianz Arena” dhe do te transmetohet ekskluzivisht ne platformën  Tring.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *