Subscribe

78-vjetori i çlirimit të vendit është kujtuar edhe në rrethe.

 

 

Në Fier, veteranë të luftës , familjarë të të rënëve si dhe deputetë të zonës vendosën kurora dhe buqeta me lule pranë obeliskut kushtuar dëshmorëve.

 

 

Homazhe në nderim të dëshmorëve u bënë edhe në Vlorë, Korçë si dhe qytete të tjera të vendit.

 

 

Edhe këtë vit në ceremonitë e zhvilluara nuk munguan nostalgjikët e regjimit komunist, që mbanin në duar portretin e diktatorit Enver Hoxha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *