Shqipëria zhgënjeu në përballjen e saj me Çekinë.

 

Në miqësoren e luajtur në Pragë, kuqezinjtë arritën të çajnë vetëm një herë portën e kundërshtarëve, ndërsa Çekia shënoi tri herë.

 

Për Kombëtaren tonë shënoi Sokol Cikalleshi, por kaq nuk mjaftoi që Kombëtarja e Rejës të larohej me një rezultat pozitiv nga kjo përballje.

 

Çekët “u nderuan” nga Shik, Masopus dhe Celutska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *