Dueli mes boksierit shqiptar, Florian Marku dhe atij ukrainas, Maksim Prodan do të mbahet në datën 25 shtator.

 

Data zyrtare është konfirmuar edhe nga vetë Florian Marku në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook”.

 

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e Tottenham Hotspurit në Londër dhe do të luhet për titullin IBF.

 

Dueli do të zhvillohet në prani të 78 mijë tifozëve teksa sfida kryesore e mbrëmjes do të jetë ajo midis kampionit të botës në peshat e rënda Antony Joshua kundër Oleksandr Usyk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *