Ministri i Jashtëm i Turqisë Mevlűt Çavușoğlű u prit në Ministrinë e Jashtme nga Ditmir Bushati.

 

Kryediplomati turk pritet të takojë gjatë kësaj vizite në Tiranë edhe kryeministrin Rama dhe kreun e Kuvendit Ruci.

 

Një ditë më parë gjatë takimit me anëtarët e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Shqipëri – Turqi, Mevlűt Çavușoğlű vlerësoi maksimalisht marrëdheniet mes dy vendeve duke thene se në do të ndërmerren hapa konkrete për zhvillimin e të tjera projekteve të mëdha.

 

Ai vlerësoi si rol të rëndësishëm në rritjen e këtyre marrëdhenieve në fushën ekonomike, angazhimin e kryeministri Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *