Një çift bashkëshortësh u arrestua këtë të enjte në Shkodër pasi tentoi të grabiste një argjendari.

 

Në pranga përfunduan Arben dhe Anisa Hoxhaj nga vlora, ndersa ngjarja u shënua në qendër të qytetit verior rreth orës 13:00.

 

Gjatë grabitjes çifti u hodhi pronarëve të argjendarisë sprajt në fytyrë por hasi në rezistencën e këtyre të fundit. Ndërkohë policia ndërhyri në kohë duke bërë të mundur neutralizimin e tyre.

 

Mësohet se dy grabitesit kishte marrë me qera një automjet dhe kishte udhëtuar nga Vlora në drejtim të Shkodrës për të kryer vjedhjen.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.