Aktorja e njohur italine me origjine shqitare, Ornella Muti u dënua nga Gjykata Supreme me 6 muaj burg dhe 500 euro gjobë.

 

Aktorja u dënua pasi në dhjetor të vitit 2010 anuloi një shfaqe në Pordenone, duke thënë që ishte e sëmurë, por që në fakt mori pjesë në një darkë gala në Rusi.

 

Darkë, ku u fotografua nën shoqërinë e Vladimir Putin dhe yllit hollivudian, Kevin Costner.

 

Në gjyqet e zhvilluara më parë aktorja kishte depozituar një raport mjekësor ku thuhej se ajo ishte me ethe dhe se e kishte të ndaluar përdorimin e zërit për pesë ditë.

 

Por fotografitë e bëra publike, I hodhën poshtë pretendimet e aktores.

One thought on “Burg për Ornella Mutin, bëri si e semurë ndërsa darkonte me Putin

  1. Ne darken e Putinit duhej pa tjeter Zonja Muti! Me kujtohet nje miku im qe e donte shume Ornelen ne vitet 80 , dhe na spjegonte se e ka Nuti dhe jo Muti mbiemrin! Ne i besonim sepse ai rrinte gjithe diten duke degjuar Italjanin, megjithese kur kishte çfaqje ne televizion, degjohej qarte Muti, por ne me enderra u manipuluam nga Muti tek Nuti!! Besoj e kuptuat edhe darken e Putinit!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *