Kasem Lila i cili të shtunën ne mbrëmje i mori jetën gruas së tij dhe plagosi kunatën, pohoi në sallën e gjyqit se, donte të vriste veten pas ngjarjes, por e shpëtoi i vëllai. 56-vjecari, pranoi krimin, duke thënë se gjithçka ka ndodhur për shkak të problemeve financiare dhe heqjes së pagesës së kempit, çka ka tensionuar marrëdhëniet mes bashkëshortesh. Lila është shfaqur i tronditur. Gjykata e Krimeve të Rënda, pavarësisht problemeve mendore caktoi masën e sigurisë së arrestit me burg. Asnjë nga familjarët nuk ishte në sallën e gjyqit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *