Një person  është plagosur pasditen e kësaj të premtje në Bulqizë.

 

Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Ura e Çerenecit, ku dyshohet se shtetasi B.S, pas një konflikti për motive të dobëta ka plagosur me armë zjarri shtetasin M.O, i cili po merr ndihmë mjekësore në  spitalin e Peshkopisë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

Ndërkohë autori i dyshuar pas ngjarjes është larguar dhe shërbimet e policisë po punojnë për kapjen e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *