Një 26 vjecarë nga Afrika e Jugut është shpallur fituese e cmimit Mis Universi 2019.

Ajo quhet Zozibini Tunzi.

 

Këmbë të gjata dhe një buzëqeshje që të lë pa frymë.

 

Zozibini doli triumfuese në garën për këtë konkurs bukurie në Atlanta të SHBA.

 

Ajo është një aktiviste e impenjuar shumë në luftën kundër dhunës nga femrave.

 

Bukuria e saj natyrore është vërette mahnitëse.

 

26 vjecarja erdhi në këtë garë si fituese në Mis Afrika e Jugut dhe në fund ia doli të triumfojë mes 90 konkurenteve në Miss Universe 2019.

 

Në podium u ngjit edhe Miss Porto Rico, Madison Anderson dhe  Miss Meksika, Sofia Aragòn.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *