Emocione dhe lot ne ndeshjen e fundit të Buffon me Juventusin. Në minutën e 62 të ndeshjes së fundit të kampionatit kundër Veronës, trajneri Allegri e zëvendësoi portierin legjendar, i cili përqafoi të gjithë shokët e skuadrës dhe me pas trajnerin bardhezi, i cili nuk i mbajti dot lotët sikurse shumica e stadiumit. Emocione përjetoi edhe familja e Buffon. Portieri ikën nga torinezet pas 17 vitesh dhe mbetet për t’u parë nëse do të luajë apo jo jashtë Italisë në vazhdim.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *