Sulmohet me arme zjarri një lokal në qytetin e Fierit. Ngjarja ndodhi në mesnatë mes të dielës dhe të hënës kur lokali nuk kishte njerëz pasi ishte i mbyllur.

 

Bresheria e armeve shkaktoi panik dhe frikë te qytetarët, ndersa ende nuk dihet shkaqet e kesaj ngjarjeje. Unifromat blu bënë me dije se edhe vete pronari i biznesit vetem ne oret e mengjesit kosntatoi gjurmet e bresherise se plumbave.

 

Sipas burimeve te policise u demtuan xhamat si dhe një televizor.

 

Policia sekuestroi kamerat e sigurisë së lokalit dhe disa bizneseve te tjera pranë tij per te bere te mundur identifikimin e autoreve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *