Dy breshëri kallashnikovi janë raportuar sonte në Vlorë në një pikë bastesh sportive. Ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si “Kali i Trojës”. Mësohet se bëhet fjalë për dy persona të konflikuar me njëri-tjetrin, por që fatmirësisht nuk ka viktima. Policia ka shkuar menjëherë ne vendin e ngjarjes duke bërë që vetëm pak minuta më vonë të prangosë njërin nga të dyshuarit si pjesëmarrës në këtë konflikt. Ndërkohë shtetasi tjetër është shpallur në kërkim. Në njoftimin e saj për mediat policia nuk ka publikuar gjeneralitet e personave të përfshirë në konflikt, por thjeshtë faktin se njëri prej tyre është ndaluar dhe tjetri është në kërkim. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur për motivet të dobëta dhe se po heton rrethat e ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.