Brazili mundi me shumë vështirësi Kosta Rikën në takimin e grupit e duke u ngjitur ne kuotën e 4 pikëve. 5 here kampionet e botës  fituan 2 me 0, por realizimet e Kutinjos dhe Neymar u shënuan në minutat shtesë.

 

Në pjesën e parë ishte një ndeshje e mbyllur dhe me raste të pakta kryesisht për brazilianet por gol nuk pati. Në pjesën e dytë brazilianet ishin me agresive duke krijuar të tjera mundësi me Neymar, Kutinjo dhe Gabriel Zhesus. Por rezultati do të zhbllokohej vetëm në minutën e 91 me autor Kutinjon.

 

Në minutën e 97 pati kohe edhe për festen e Neymar që realizoi dhe me pas shpërtheu në lot. Selesao hedh një hap të rëndesishëm drejt kualifikimit. Ndërkohë ne ndeshjen tjetër Nigeria mundi Islandën fale dy golave shume te bukur të të njëjtit autor, Ahmet Musa. Ky rezultatet mban ende ne loje Argjentinën e Lionel Messit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *