Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka reaguar me tone të ashpra pas diskutimit publik që kryeministri Edi Rama organizoi me grupet e interesit për hapjen e llotarive online.

 

Në një postim në Tëitter, Braçe shkruan se ky vendim është një marrëzi pa fund, teksa shton se palaçot që kanë marrë peng sportin flasin në emër të tij për baste personale.

 

NGA “FUNDI I MARREZISE” TEK “MARREZIA PA FUND”;

 

te njejtet njerez- te njejtet usheheqes, te njejtet vendimmarres;

 

Por edhe te njejtet palaco qe kane marre peng sportin, flasin ne emer te sportit dhe perdorin sportin per BASTET E TYRE!”, shkruan Braçe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *