Nasser Al Khelaifi, presidenti I Psg, nuk I kursen elozhet për Buffon. Ai e ka konsideruar portierin Italian një legjendë të gjallë.

 

“Eksperienca e tij është thelbësore për një klub si I yni. Është një ndër I madh dhe krenari që mbron ngjyrat e klubit tonë, u shpreh bosi I skuadrës franceze në një intervistë të gjatë të dhënë për gazetën spanjolle “Marca”.

Më pas ai ndalet tek dy yjet që ka në ekip duke hedhur poshte largimet e Mbappe apo Neymar në të ardhmen.

 

“Jam I lodhur ng zërat në lidhje me largimin e tyre. Neymar dhe Mbappe janë dy lojtarët më të mirë në botë. Ne I respektojmë shumë këta dy lojtarë, shpresoj që kjo të ndodhe edhe nga vetë ata”.

Khelaifi ka si ëndërr të madghe fitimin e champions por pohoi se për të arritur këtë synim të madh duhet edhe pak fat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *