Boris Johnson ka uruar pasuesen e tij Liz Truss, e cila u zgjodh kryeministrja më e re e Britanisë.

 

Në një postim në Tëitter, Johnson është shprehur se Truss ka planin e duhur për të qeverisur vendin, si dhe për të mbajtur të bashkuar Partinë Konservatore në pushtet.

 

Kryeministrja e sapo zgjedhur britanike, Liz Truss ka “planin e duhur” për të trajtuar pabarazinë rajonale, rritjen e ksotve të jetesës dhe për të mbajtur të bashkuar partinë Konservatore në pushtet.

 

Urime Liz Truss për fitoren vendimtare”, tha lideti britanin në Largim Borsi Johnson përmes një postimi në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published.