Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e dha vetë ai në “Twitter”.

 

 

“Gjatë 24 orëve të fundit kam patur simptoma të buta dhe kam rezultuar pozitiv për koronavirus. Tani jam izoluar, por do të vazhdoj të drejtoj qeverinë përmes video-konferencës, ndërsa luftojmë kundër këtij virusi. Së bashku do ta mundim këtë.”

 

Pak ditë më parë u konfirmua edhe që është infektuar Princi Charles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *