Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson e ka kaluar natën në kujdes intensiv në një spital qendror në Londër pasi simptomat e tij të koronavirusit u përkeqësuan.

 

“Downing Street” tha se ai ishte transferuar në spital me këshillën e ekipit të tij mjekësor dhe po merrte kujdes të shkëlqyeshëm.

 

Kryeministri britanik, 55 vjeç, u pranua në Spitalin e St Thomas me simptoma të vazhdueshme të dielën në mbrëmje.

 

Sipas Buckingham Palace, Mbretëresha është mbajtur e informuar për shëndetin e Johnson.

 

Liderët botërorë, përfshirë presidentin e SHBA Donald Trump dhe presidentin francez Emmanuel Macron, kanë shprehur mbështetjen e tyre për Boris Johnson.

 

Sipas “BBC”, kryeministrit iu vu oksigjeni vonë pasditen e së hënës, përpara se të merrej në kujdes intensiv.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *