Rusia vazhdon tentativen per te hyre ne kryeqytetin Kiev.

Forcat ruse kane bombarduar mengjesin kesaj te diele nje qender tregtare dhe disa banesa ne kryeqytet.

Nga informacionet e para behet fjale per 6 viktima vecanerisht ne qendren tregtare “Retroville”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.