“Poshtë Edi Rama, Poshtë qeveria kriminale e Edi Ramës”. Me këto thirrje dhjetera qytetare të Kurbinit kanë bllokuar rrugën nacionale Tiranë-Shkodër.

 

Protestuesit me pankarta në duar dhe me thirrje kundër qeverisë dhe për uljen e cmimit të naftës kanë bllokuar për afro 1 orë rrugën kombëtare tek hyrja e Milotit.

 

Protestuesit mes të cilave edhe fëmije kishin vedhur edhe jelek portokalli.

 

Protestat me bllokim të rrugëve kombëtare u bënë edhe të hënën në Kavaje, Vaun e Dejes dhe Shkodër, protesta të cilat Rama I konsideroi partiake dhe ku të pranishmit ishin punonjës të administratës lokale të PD.

 

One thought on “Bllokohet rruga Milot-Shkodër, protestuesit: Poshtë Edi Rama/VIDEO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *