Juventus bën një nga blerjet me të rëndësishme në histori. Bardhezinjtë afruan Cristiano Ronaldon një nga më të mirët e dekadave të fundit.

 

Klubi italian do të paguajë në arkat e skuadrës spanjolle 105 milion  euro, ndërsa Ronaldo do të firmosë një kontratë 4 vjeçare me një fitim vjetor prej 30 mln euro neto.

 

Ai qëndroi 9 sezone në Bernabeu ku fitoi gjithcka duke shënuar mbi 400 gola. Lajmi u konfirmua nga të dyja klubet dhe nga vete ylli portugez.

 

Ronaldo përmes një letre i ka dhënë lamtumirën realit të madridit nëpërmjet një letre postuar në faqen zyrtare të klubit.  Ai shprehet se këto 9 vite tek madrilenet kanë më të lumturit në jetë por tashmë i duhej një fazë e re në karrierë.

 

“Kam pasur miq të shkëlqyer në fushë dhe në dhomën e veshjes, kam ndjerë ngrohtësinë e një turme të pabesueshme dhe së bashku kemi fituar 3 Champions rradhazi dhe 4 Champions në 5 vjet. Dhe me ta gjithashtu, në një nivel individual, kam kënaqësinë që kam fituar 4 Topa Ari dhe 3 Këpucë ari.

Gjithçka gjatë kohës sime në këtë klub të jashtëzakonshëm ka qenë e jashtëzakonshme. Reali i Madridit e ka pushtuar zemrën time dhe familjen time dhe për këtë arsye më shumë se kurrë me duhet t’u them faleminderit te gjitheve.”

 

Për Ronaldon ka ardhur  koha per nje cikel te ri. Ndersa fanella  e ‘los blankos” dhe stadiumi i Santiago Bernabeos, sipas yllit portugez do të  jenë mburojë për të kudo që të jenë. Hola Madrid!- e mbyll letrën Ronaldo.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *