Gazeta gjermane ka publikuar këtë mërkurë audiopërgjime të reja, të cilat kanë në foks të tyre zgjedhjet në Dibër.

Në to dalin në pahë bisedat e ish ministrit Damian Gjiknuri me personazhin e njohur në Dibër i lidhur me partinë PDIu, Imer Lala. Komunikimi perqendrohet te rezultati në qarkun e Dibrësm që sipas tyrë ishte si një tërmet.

Pjesë e përgjimeve janë edhe njoftimet që anëtarë të shtabit elktoral i raportojnë Imer Lalës lidhur me votimet.

Në nje tjeter pergjim Imer Lalal flitet edhe përdorimin e kartave të identitetit, nga persona që nuk janë prezent në shqiëri.

Ne Pegjime del edhe ish ministri i brendshem Sajmir Tah9iri i cili komunikon me shefin e Robert Aga. Fillimisht zyrtari i policise komunikon me deputetin socialist Xhemal Qefelia i cili me pas i kalon telefonin Tahirit.

Shefi i komisarjatit Aga del ne disa pergjime edhe te tjera.

 

 

Telefonate mes Imer Lales dhe Ministrit Gjiknuri: Pergjimi nr.4

 

Imer Lala: Hë mor zotëri.

Damian Gjiknuri: Tërmet, tërmet! Obob, Tërmet i q…nanën.

Imer Lala: Çfarë kemi bërë ne të dy.

Damian Gjiknuri: Tërmet!

Imer Lala: Po më shkruante ai robi. I thashë unë a po fle gjumë. Jo mor tha s’po më zë gjumi,  jam habit me Selishtën dhe Luzninë (dy fshatra në Dibër). I thashë s’e paske njohur Damian Gjiknurin dhe mua nga afër.

Damian Gjiknuri: hahahha Tërmet, tërmet!

Imer Lala: Hajde, se mbaroi.

Damian Gjiknuri: I q…robtë. Doli llafi jot. Doli llafi jot me 1 mijë vota plus.

Imer Lala: Me gjithë mend nuk më paske njohur nga afër.

Damian Gjiknuri: Edhe ti mua, edhe unë ty. Hahaha. Hajde vëlla çiao

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *