Dështimi i debatit të Joe Biden përballë Donald Trump ka vënë në pikëpyetje demokratët amerikanë nëse presidenti aktual meriton të jetë si kandidat i denjë në zgjedhjet e ardhshme apo duhet të zëvendësohet.

Gazetari i “The Telegraph” Tim Stanley ka bërë një analizë të gjatë, teksa theksin e vë tek performanca e dobët e Biden dhe mungesa e aftësive të tij për të drejtuar amerikanët edhe për 4 vitet e ardhshme.

Lexo edhe :

Related Posts

Joe Biden mund të mos e mbajë mend performancën e tij në debat , por bota e mban, dhe kjo është e skalitur në kujtesën tonë si një simbol i rënies kombëtare. Ndërsa demokratët diskutuan se kush mund ta zëvendësojë atë në biletë – “A mund të ecë ende Jimmy Carter?” – Mendova, “Ata do të duhet ta vlerësojnë atë nga dora e tij e ftohtë e vdekur.” Sepse kjo tragjedi ka të bëjë me një njeri në mohim total, të mundësuar nga një sistem i zhytur në fantazi paranojake. Demokratët na mbajtën të shpërqendruar me Russiagate, 6 janar dhe “Trump ia ktheu një yll porno”, ndërsa superfuqia e fundit në botë drejtohej nga një zombie”, thuhet në artikullin e Stanley.

Gazetari më tej shton: “Partia që mendonte se Hillary Clinton mund të mposhtte Donald Trump në 2016 preferon mediokritetin sesa rrezikun”./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *