Sot besimtaret myslimane ne te gjithe boten festojne Kurban Bajramin.

Kjo eshte nje nga festat me te rendesishme ne kalendarin e festave te fese Islame.

Ne kete dite te shenuar besimtaret, sipas mundesive, bejne kurban.

Per shkak te pandemise dhe situates se veshtire nga Covid-19, per here te pare falja e Kurban Bajramit nuk eshte bere ne shesh ne Tirane.

Redaksia e lajmeve te WEB-it në Vizion Plus iu uron te gjithe besimtareve myslimane Gezuar Kurban Bajramin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *