Subscribe

Besimtaret myslimane ne Shqiperi dhe mbare boten festojne sot Kurbanin Bajramin, nje nga festat me te rendesishme te kalendarit te tyre!

Mijera besimtare u mblodhen mengjesin e kesaj te marte ne sheshin Skenderbej ne Tirane per te falur Namazin e Kurban Bajramit.

E njejta pamje ishte ne xhamite dhe sheshet e qyteteve te vendit.

Sipas tradites dhe riteve, myslimanet duhet te bejne Kurban ne kete dite te shenjte per ta dhe nje pjese duhet ta falin tek njerezit ne nevoje.

Vizion Plus i uron te gjithe besimtareve myslimane Gezuar Kurban Bajramin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *